تبلیغات
چریکه - لبخند صورتی
چریکه
( خوێندکارانی تامه‌زرۆی وێژه‌ " ئه‌ده‌بیات" : زانکۆی په‌یامی نووری سه‌رده‌شت )
 

اطراف ما را گرگهایی در پوستین میش پوشانده اند و در حالیکه لبخند برلب دارند خنجر خود را در پشت سر خویش تیز می کنند و این است حقیقت زندگی ما که یا باید بدان عادت کرد یا فرار .

آدم ها به دلایل گوناگونی چهره خود را زیر نقاب پنهان می کنند. به ندرت به آدمی برمی خوری که برهنگی روحش در سیمایش نمایان باشد. نقاب ها آدم را یک شکل می سازند. در حالیکه هر فرد آدمی به تنهایی، دنیایی تماشایی است . هر اندازه که جامعه از موهبت آزادی برخوردار باشد نیاز آدمها به نقابها کمتر است. پوشیدن نقابها، معلول ترس است؛ ترس از هویدا ساختن آنچه که واقعاً هستی.

تو واقعیت هستی خویش را با نقاب می پوشانی. آنگاه نه واقعیت تو، بلکه نقاب تو و خویشتن دروغین تو، به جای تو زندگی می کند. در وجود هر کدام از آدمها، یک هنرمند خانه دارد. این هنرمند با آدمها به دنیا می آید اما زندانی می شود. کلید قفل بسته این زندان به دست خود انسان است و باید در را برروی هنرمند زندانی درون گشود.

انسان راستین بی نقاب را باید تجربه کرد باید او را زیست، او را نمی توان توصیف کرد. چنین انسانی ، خویشتن خویشتن ماست، نفخه ای ست از خداوند، پاره ای ست از هستی.

چگونه می توان نقاب را ازچهره راستین خود برداشت؟ برداشتن نقاب، روش ویژه ای نمی خواهد فقط آنرا بردار و زمین بگذار. خودت باش و خودت را آنگونه که هستی دوست بدار. حتی اگر مجبور باشی برای خودبودن بهای سنگینی بپردازی، این بها را بپرداز و خودت را بخر.

خودت را از پس نقاب بیرون بیاور و به خود فرصت نفس کشیدن بده. تا کی می خواهی فرصت یکباره عمر را صرف نمایش دادن صورتک هایت کنی؟ " انسان راستین بی نقاب " از دنیا بیزار نیست بلکه دنیا را با همه وجودش دوست دارد او فهمی عاشقانه از هستی دارد، او همه چیز را عاشقانه می بیند و می فهمد.

 

                    رسول زاده. E

چه‌شنی بابه‌ت : متن، 
ئه‌تیکێت :
 
ناسنامه

چریکه‌ :کانوونی ئه‌ده‌بی زانکۆی په‌یامی نووری سه‌رده‌شت ، به‌ خێر بێن بۆ ماڵپه‌ڕی خۆتان تکایه‌ به‌ بیرو ڕا و بۆچوونه‌کانتان یارمه‌تیده‌رمان بن

کۆبوونه‌وه‌کانی کانوونی ئه‌ده‌بی چریکه‌ دووشه‌ممانه‌‌ کاتژمێر 11:30 له‌ پۆلی102 زانکۆی په‌یامی نووری سه‌رده‌شت ده‌گیرێن .به‌رێوه‌به‌ر : ئه‌ندامانی کانوونی ئه‌ده‌بی

هاوڕێکان
Online User
سه‌ردانه‌کان
گشت سه‌ردانه‌کان:
سه‌ردانه‌کانی ئه‌مڕۆ :
سه‌ردانه‌کانی دوێنێ:
سه‌ردانه‌کانی ئه‌م مانگه‌ :
سه‌ردانه‌کانی مانگی رابردوو :

دانشجویان کرد دانشگاه زنجان